Linde H80D-03/900-396 EVO
Brand / model
Linde H80D-03/900-396 EVO
Year of manufacture
2023
Hours of use
1,379 h
Mascus ID
1487D6DC
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
14783
Maximum lift height
6,500 mm
Free lift
2,200 mm
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
900 mm
Tyre type
Super elastic
Drive height
3,550 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hydrostat-Doppelpedal
Engine
Diesel - 4 Zylinder Deutz
Front tyre size
Rear tyre size
Transport weight
14,860 kg
Transport dimensions (LxWxH)
3750 x 2240 x 3550 mm