Linde H80D-03/1100-396 EVO (LACK, UVV & KDD NEU)
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Year of manufacture
2017
Hours of use
3,933 h
Country
Germany
Mascus ID
75E915AB
DETAILS
Internal stock no.
14479
Maximum lift height
3,955 mm
Free lift
1,255 mm
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
1,100 mm
Tyre type
Super elastic
Fork length
1,800 mm
Drive height
2,712 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hydrostat-Doppelpedal
Engine
Diesel - 4 Zylinder Deutz
Front tyre size
Rear tyre size
Transport weight
13,920 kg
Transport dimensions (LxWxH)
4200 x 2300 x 2710 mm