Linde H80D-01/1100
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H80D-01/1100
Year of manufacture
2012
Hours of use
12,605 h
Country
Netherlands
General grade
Mascus ID
DC68920C
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
610
Maximum lift capacity
8,000 kg
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
1,100 mm
Tyre type
Super elastic
Drive height
3,750 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Diesel
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 3750 mm