Linde H50D-600-1204 **NEU**
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H50D-600-1204 **NEU**
Year of manufacture
2026
Hours of use
1 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
899A85B6
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
15121
Maximum lift capacity
5,000 kg
Maximum lift height
4,610 mm
Free lift
1,460 mm
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
600 mm
Tyre type
Super elastic
Drive height
2,530 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hydrostat-Doppelpedal
Engine
Diesel - 4 Zylinder Hyundai
Front tyre size
Rear tyre size
Transport weight
7,335 kg
Transport dimensions (LxWxH)
3160 x 1450 x 2530 mm