Linde H50D-02/600
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H50D-02/600
Year of manufacture
2019
Hours of use
3,348 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
3049BBC0
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Internal stock no.
10989
Maximum lift capacity
5,000 kg
Maximum lift height
4,460 mm
Free lift
150 mm
Lift mast
Simplex
Distance of centre of gravity
600 mm
Tyre type
Super elastic
Drive height
3,130 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Diesel
Front tyres remaining
20 - 40%
Rear tyres remaining
20 - 40%
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 3130 mm