Linde H50D-02/600-394 EVO
Brand / model
Linde H50D-02/600-394 EVO
Year of manufacture
2022
Hours of use
2,870 h
Mascus ID
6FE3EDCF
Internal stock no.
12982
Maximum lift height
4,610 mm
Free lift
1,550 mm
Lift mast
Triplex
Distance of centre of gravity
600 mm
Drive height
2,540 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hydrostat - Handschaltung
Engine
Diesel - 4 Zylinder Doosan
Front tyre size
Rear tyre size
Transport weight
7,351 kg
Transport dimensions (LxWxH)
3200 x 1450 x 2540 mm