Hyster H48.00XMS-12
POA
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Hyster H48.00XMS-12
Year of manufacture
2014
Hours of use
20,690 h
Machine location
DALMINE
Country
Italy
Mascus ID
8013B89F
DETAILS
Internal stock no.
358
Maximum lift capacity
48,000 kg
Maximum lift height
4,270 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Drive height
5,180 mm