Hyster H16.00XM-12
POA
Print
INFO
Product group
Diesel forklifts
Brand / model
Hyster H16.00XM-12
Year of manufacture
2019
Hours of use
2,468 h
Country
Denmark
Mascus ID
CFFAA1C6
DETAILS
Internal stock no.
3315
Maximum lift capacity
16,000 kg
Maximum lift height
4,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Integral sideshift
Fork length
2,440 mm
Drive height
3,650 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Cummins QSB 6.7
Other information
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5400
Maskinbredde (mm): 2550
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: Vægtdisplay|Nødstop|Kopholder|Visker/vasker toprude 24V|Bakkamera|12V udtag|Sidespejle|Justerbar ratstamme|Aircondition|Panoramaspejl|Mekanisk sæde|Visker/vasker frontrude|Mini-lever|Armlæn venstre|Radio med højttalere|Visker/vasker bagrude 24V