Scag SZL-42H-22KT
Year of manufacture
2026
Hours of use
1 h
Machine location
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
D8689FAD
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing / Serial number
Engine output
16.2 kW (22 hp)
Other information
NEW SCAG Libery Z 42" Zero Turn (Model # SZL-42H-22KT) -42" Heavy-Duty Hero Cutter Deck -3.5 Gallon Fuel Capacity -Drive System: Hydro-Gear ZT-2800 Transaxle -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 36", 48", 52", & 61" Deck Sizes! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian ... 42 in