Scag STTII72V-31DFI
Print
INFO
Product group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag STTII72V-31DFI
Year of manufacture
2025
Hours of use
1 h
Machine location
Jacksonville, Florida
Country
United States
Mascus ID
FF5438F6
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing / Serial number
SCSTTII72V31DFI052025
Engine output
22.8 kW (31 hp)
Other information
CALL OR TEXT COLIN (904) 599-3398
Scag Turf Tiger II 72" Commercial Zero Turn Mower
Features:
• 31HP Gas DFI Liquid Cooled Engine
• Up to 12MPH
• Dual hydro gear 16cc hydraulic pumps
• Hydraulic oil cooler
• 1.5" - 6" height of cut
• 2-year commercial / 3-year noncommercial warranty
• Delivery Available
Width: 72 in