Scag STTII-72V-38CH-EFI
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag STTII-72V-38CH-EFI
Year of manufacture
2026
Hours of use
1 h
Machine location
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
2FAB68A5
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing / Serial number
Engine output
28.0 kW (38 hp)
Other information
NEW SCAG Turf Tiger II 72" Zero Turn (Model # STTII-72V-38CH-EFI) -38HP Kohler Command PRO EFI Engine -72" Velocity Plus Cutter Deck -12 Gallon Fuel Capacity -Drive System: Dual Pump and Motor -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 52" and 61" Deck Sizes! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian ... 72 in