Scag SPZ-52H-22FX
Print
INFO
Product group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag SPZ-52H-22FX
Year of manufacture
2026
Hours of use
1 h
Machine location
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
30F3072B
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Engine output
16.2 kW (22 hp)
Other information
NEW SCAG Patriot 52" Zero Turn
(Model # SPZ-52H-22FX)
-22HP Kawasaki FX Engine
-52" Hero Cutter Deck
-6.5 Gallon Fuel Capacity
-Drive System: Hydro-Gear ZT3100 Transaxle
-0% FOR 48 MONTHS FINANCING!
-ASK ABOUT CASH DISCOUNTS!
-AVAILABLE IN 61" ($10,249) Deck Size!
-We Take Trade Ins!
Message me for more information!
Adrian ... 52 in