Nijhuis POMPEN HGT1-250.500
POA
Print
INFO
Product group
Waterpumps
Brand / model
Nijhuis POMPEN HGT1-250.500
Machine location
Posušje
Country
Bosnia-Herzegovina
Mascus ID
6AD31727
DETAILS
Engine
Other information
The inlet diameter of 300 mm, the outlet diameter 250 mm, capacity 900 m3/h, discharge height 100m, the pump runs at 1780 rpm, max. pump power of 320 kW