Makinex GEN-16P-MS-240
Year of manufacture
2023
Machine location
Weatherford, Texas
Country
United States
Mascus ID
9CC67F88
DETAILS
Manufacturing / Serial number
Internal stock no.
Other information
2023 Makinex GEN-16P-MS-240 16.8 kW Portable Generator Set 2022 US EPA Label, CARB Compliant, Honda GX690 Gasoline Engine, 22.8 kVA/16.8 kW Rated 3 Phase Output, 120 V / 240 V Rated Voltage, 240 V & 120 V Receptacles, Bottom Mounted Fuel Tank. to see more information.