Onan 600.ODFY-4XB/31106F
Year of manufacture
1987
Hours of use
9,167 h
Machine location
Williamstown, Kentucky
Country
United States
Mascus ID
F83F919A
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing / Serial number
B18404
Internal stock no.
Other information
1987 Onan 600.ODFY-4XB/31106F 600 kW Containerized Stand-By Generator Set 750 kVA/608 kW Rated 3 Phase Output, 277 V / 480 V Rated Voltage, Onan 600.0DFY-4XR/31106F 600 kW Generator, Cummins D15 12 Cylinder 900 hp Diesel Engine, Air Brakes. to see more information.