Kovo DIESEL WELDER POWERED BY KUBOTA EW600DST
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Diesel Generators
Brand / model
Year of manufacture
2022
Hours of use
1 h
Condition
New/unused,Demo
Country
China
General grade
1
Mascus ID
5417FE55
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Amount of previous owners
2
Latest inspection
Full service history
Yes
Engine
kubota v3300
Engine output
40 kW (54.4 hp)
Output
30 kVA
Fuel consumption
8
Generator
kovo
Engine manufacturer
YANMAR
Frequency
50 Hz
Voltage
415 V
Emission level
Stage IIIA / Tier III
Tank volume
50 l
Gross Weight
1,200 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1.2 m
Condition info/guarantee
3
Production country
China
Delivery terms
FOB, CFR, CIF, EXW
Equipment
Tank, Battery, Control Panel
Certificates
CE
Other information
DIESEL WELDER 600A YANMAR WELDER 600A KUBOTA WELDER 600A