Detroit Diesel Diesel 125PJS6DT3 125 kW Skid-Mounted Gener
POA
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Diesel Generators
Brand / model
Year of manufacture
0
Machine location
Chilliwack, BC, British Columbia
Country
Canada
Mascus ID
E4C6E4EA
DETAILS
Manufacturing / Serial number
Internal stock no.
Other information
Detroit Diesel 125PJS6DT3 125 kW Skid-Mounted Generator Set 2007 US EPA Label, John Deere 6068HF285 Diesel Engine, 156 kVA/125 kW Rated 3 Phase Output, 277 V / 480 V Rated Voltage Ritchie Bros could not verify functions - please inspect prior to bidding - comes with Ironclad Assurance - subject to BC sales tax