Cummins C150D2RE
Year of manufacture
2017
Hours of use
17,070 h
Machine location
Glendale, Arizona
Country
United States
Mascus ID
62C6469B
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing / Serial number
5632F1927HM016322
Internal stock no.
Other information
2017 Cummins C150D2RE 150 kW Mobile Generator Set 2017 US EPA Label, Cummins 6 Cylinder 6.7 L Diesel Engine, 187.5 kVA/150 kW Rated 3 Phase Output, 277 V / 480 V Rated Voltage, 100.5 kVA,/100.5 kW, Rated Single Phase Output, 120 V / 240 V Rated Voltage, 240 V & 120 V Receptacles, Sound Attenuated, Bottom Mounted Fuel Tank, Lunette Ring Carrier Trailer, Electric Brakes. to see more information.