CAT 1250KW-600-3512
Print
INFO
Product group
Diesel Generators
Brand / model
CAT 1250KW-600-3512
Year of manufacture
1986
Hours of use
1,500 h
Machine location
Pointe-Claire, Quebec
Country
Canada
Mascus ID
0128006C
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Manufacturing / Serial number
24Z01533
Internal stock no.
E220008L
Engine output
1,250 kW (1,700 hp)
Output
1,562 kVA
Frequency
60 Hz
Other information
Good used Caterpillar 3512 of 1250kW 600Volts