CAT D4-15LGVI
Print
INFO
Product group
Crawler dozers
Brand / model
CAT D4-15LGVI
Year of manufacture
2021
Hours of use
3,562 h
Machine location
CHANUTE, Kansas
Country
United States
Mascus ID
F2863141
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Internal stock no.
3CR8673
Manufacturing / Serial number
JPH00396
Other information
- FOLEY WORK READY -
ATTACHMENTS SHOWN SUBJECT TO CHANGE AND MAY NOT BE
INCLUDED IN PRICE
AIR CLEANER, STANDARD
BLADE ACCUGRADE READY, LGP
CAB PACKAGE, COMFORT
COLD WEATHER, 120V, PACKAGE
CONTROL, ARO W/ASSIST
D4 15A LGP TRACTOR
DECAL, EMC, CANADA
ELECTRICAL INSULATED BREATHER
FAN, DEMAND, REVERSING
GUARD, TRACK GUIDING, CTR
HYDRAULIC OIL, STANDARD
KIT VISIBILITY, SINGLE CAMERA
LIGHTS, 6, LED
OIL CHANGE SYSTEM, HIGH SPEED
Online Owner's Manual
PITCH, BLADE, MANUAL
PREMIUM CORP RADIO (12V)