CAT D2-12LGPAR
Print
INFO
Product group
Crawler dozers
Brand / model
CAT D2-12LGPAR
Year of manufacture
2022
Hours of use
1,277 h
Machine location
Richmond, Virginia
Country
United States
Mascus ID
C40363BF
PRICING
Choose currency
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Internal stock no.
Manufacturing / Serial number
XKR01505
Other information
hotlist
**HOT LIST**
AIR CLEANER W/O PRECLEANER
ARO W/ASSIST
BLADE, 124", ACCUGRADE
CAB, ROPS, HEATER & A/C
CONTROL, PITCH
COOLER, STANDARD
DRAWBAR, STANDARD
ENG S/N J3651262
ENGINE, CAT C3.6
FAN, STANDARD
GRILL, RADIATOR
GUARD GP, REAR OMISSION
GUARD, BELLY
HEATER, ENGINE COOLANT (120V)
HYDRAULICS, 3 VALVE, PUMP STD
INSTRUCTIONS, ANSI
LANE 2 ORDER
LIGHTS, 6
NO FRONT COUNTERWEIGHT
Online Owner's Manual
PACKING, LAST MILE PROGRAM
PROD LINK, PLE643/PLE743 RADIO
Protection 12 mo. / 1000 hr. PT + H
SEAT, CLOTH, HEATED
SERIALIZED TECHNICAL MEDIA KIT
SOUND SUPPRESSION, OMISSION
STANDARD RADIO (12V)
TENSIONER, EROPS, AC
TRACK, 25", MS, HD, LGP