Linde E 50HL-01/600
Print
INFO
Product group
Construction - Others
Brand / model
Linde E 50HL-01/600
Year of manufacture
2021
Hours of use
2,201 h
Machine location
Heek
Country
Germany
Mascus ID
27B73D2F
PRICING
Choose currency
Price
DETAILS
Manufacturing / Serial number
H2X388Y01698
Gross Weight
8,500 kg
Attachments
Linde E50 HL-01/600 Elektrostapler
Tragkraft: 5000kg
Masttyp: Triplex
Lastschwerpunkt: 600mm
Hubhöhe: 4370mm
Baujahr: 2021
Betriebsstunden: 2201h
Reifen: SUperelastik
Reifen vorne: 355/45-15
Reifen hinten: 23x9-10
Bauhöhe: 2400mm
Baubreite: 1450mm
Baulänge: 2900mm
Gabelträgerbreite: 1350mm
Batterie: 80V/930Ah